banner
aug 30, 2016
805 Views
Komentáre vypnuté na Ako získať fanúšikov a čitateľov blogu?
3 0

Ako získať fanúšikov a čitateľov blogu?

Autor

Každý bloger so zatajeným dychom sleduje svoju návštevnosť, láme si hlavu nad tým, ako zatraktívniť svoj blog pre svojich čitateľov, ako vylepšiť content, aby sa naň vracali, komentovali, diskutovali, chválili…

Počet používateľov a relácie na blogu sú priamo úmerné veličinám, ktoré veľmi výstižne zadefinavali samotní blogeri, ktorí patria do TOP 10 v kategórií Informačné technológie v súťaži Bloger roka za rok 2015:

Vojkovský: V prvom rade musíte mať na svojom blogu pár článkov, ktoré majú nejakú hodnotu a riešia konkrétny problém. Pre mňa to bol napríklad návod, ako si vytvoriť web stránku. Keď budete mať pár takýchto článkov, tak je na čase, aby ste začali spolupracovať s ostatnými blogermi vo vašom odbore. Spravte s niekým rozhovor. Napíšte článok pre iný blog a vložte do neho odkaz na váš web. A keď chcete výrazné výsledky, tak položte 1 otázku viacerým odborníkom a spravte z toho článok.

Šubák:  Myslím, že dôležitou úlohou je prispôsobovať sa trendom, skúmať štatistiky návštev, vyhľadávania. Samozrejme je dôležite viac zdieľať ako písať, inak to nemá význam. Ja sa zameriavam na to čo ma baví, ale mám aj stabilné témy.

Aujesky: Treba iba pravidelne písať a odovzdávať ľudom pridanú hodnotu. Tá pravidelnosť je presne to, čo mne najviac zlyháva 🙂 Dobrý a relevantný obsah si čitateľov nájde. Samozrejme podporiť to nejakým budgetom cez FB prípadne LinkedIn nie je nikdy na škodu.

Volár: Ako získať čitateľov blogu? Obsahom – možno aktuálne už ani nie jeho kvalitou či jedinečnosťou, ale spôsobom tvorby alebo jeho výslednou prezentáciou.

Apliglog: Podľa môjho názoru je na prvom mieste písať tak, aby to čitateľov zaujalo a aby v článku našli užitočné informácie. Pokiaľ čitateľa zaujmem, šanca že sa čitateľ vráti je podstatne väčšia. Nie je možné zaujať každú skupinu ľudí. Preto musím vedieť, pre akú skupinu ľudí chcem písať a zamerať sa práve na nich. Na neposlednom mieste je SEO optimalizácia článkov. Vyhľadávače ako Google… môžu byť veľmi dobrým zdrojom návštevnosti. Podľa osobnej skúsenosti môžem povedať, že mi SEO optimalizácia článkov zdvihla návštevnosť cca o 120% za pol roka. Používate wordpress YOAST SEO? Je skvelým pomocníkom na optimalizáciu. Skvelým zdrojom sú aj sociálne siete, kde čitateľom môžem poskytnúť ďalší druh informácií a mám k nim o niečo bližšie.

Kategória:
Rozhovory

Comments are closed.